Hizmetlerimiz

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren BAŞKENT Euro 4 ve Euro 5 motor standartlarında 45 araçlık tenteli kuru yük taşıma filosuna sahiptir. Yurtiçinde sahip olduğu C2 yetki belgesine haiz 30 adet çekici ve 30 adet 13.60m optima römorklu araç beraberinde, Rusya Federasyonu’nda faaliyet gösteren bağlı kuruluş, Asmap üyesi Real Transport bünyesinde 15 adet Rus plakalı çekici ve yine 10 adet tenteli optima yarı römork araç bulunmaktadır. 

 

DENİZ VE NEHİR TAŞIMACILIĞI

BAŞKENT, deniz yolu taşımacılığında «Forwarder Agent» olarak alanlarında söz sahibi olan iş ortakları ile tüm dünya çapında deniz aşırı taşıma operasyonları gerçekleştirmektedir. Deniz yolu,  genel taşıma sürecinde maliyet düşürücü seçenekler oluşturulması ve kombine taşıma metotlarının geliştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Nehir yolu ve kanallar bağlantısıyla, Rusya Federasyonu, Türkmenistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Ukrayna ülkelerine taşımalar gerçekleştirilmektedir.

 

KONTEYNER VE DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI

Konteynır Taşımacılığı

Başkent, Türkiye’den Rusya ve Kazakistan’a uzanan demir yollarının en faydalı kullanılmasını sağlayan Rusya Demiryolları organizasyonuna hakim acenteleri ile çalışmaktadır. Aktarmalı konteynır taşımacılığında, tren vagonu üzerinde taşıma hizmetinin yanı sıra, öz mal teminatlı araçlarımızla kapıya kadar teslimat gerçekleştirilmektedir. BAŞKENT, Avrupa hatlarında müşterilerinin alıştığı taşıma sistemlerini Rusya ve Kazakistan hatlarında kullanışlı halde sunmayı amaçlamış ve bu yönde iş süreçlerini geliştirmiştir, geliştirmeye devam etmektedir.

Demir Yolu Taşımacılığı

Demiryollarında son yıllarda özellikle Rusya’ya yönelik konteynır sevkiyatlarında, kombine taşımalarda maliyet düşürücü etken olarak kullanılmaktadır.  Kazakistan, Rusya Federasyonu ve Balkan ülkelerine yönelik ağır taşımalarda, tünel gabarileri ölçülerindeki malzemelerin nakliye operasyonlarında sıkça demiryolu kullanılmaktadır.

 

AĞIR EŞYA TAŞIMACILIĞI

Enerji ve ağır sanayi ürünleri tesislerinde sıkça kullanılmak zorunda olan aşırı ağır malzemlerin lojistik tedarikinde markalaşma hedefinde ilerleyen BAŞKENT, özellikle Rusya Federasyonu’nda başarılı çalışmalara adını yazdırmıştır. Malzemelerin nakliyesi esnasında ihtiyaç duyulan, liman inşaatı, yol inşaatı, köprü kaldırma ve köprü sağlamlaştırma etüdünde tecrübe sahibi BAŞKENT, yekpare 450 tona kadar birçok malzemenin hedef adreslerine sevkini gerçekleştirmektedir.

 

PROJE TAŞIMACILIĞI

Şirketimiz proje taşımacılığı kapsamında, günümüzde sektörde kabul gören tüm nakil araçlarının kombine kullanımı ile anahtar teslim taşımacılık müteahhitliği yapılmaktadır. Türk ve yabancı şirketlerin lojistik çözüm ortağı olarak, nakliyenin engeller oluşturduğu rotalarda sorunların aşılmasında uzman şirketimiz BAŞKENT Sibirya Tundurası’ndan Arabistan çöllerine, Kazakistan steplerinden Balkanlar’a, Afganistan’dan Ürdün’e birçok rotada ismini başarılı projlerin altına yazdırmıştır.

 

KARGO TAŞIMACILIĞI

Ankara Lojistik Üssü’nden tüm Türkiye içerisine Rusya ve Kazakistan’a yönelik parça eşyaların kargo taşımaları BAŞKENT bünyesindeki depolama, gümrükleme, nakliye ve dağıtım ağı kullanılarak oluşturulan tedarik zinciri sayesinde  kapıdan kapıya teslimat mümkün kılınmıtır. Oluşturulan kargo hattı bu ülkelerde perakende satış gerçekleştiren işletmelerin tedarik maliyetlerinde ciddi tasaraflar salamalarına yardımcı olmaktadır.

 

DEPOLAMA

Kurucu ortakları arasında bulunduğu Ankara Lojistik Üssü’ne tamamlanan 1. Etap inşaatı sonrası Avrupa’nın en modern gümrükleme ve depolama olanğına sahip olan BAŞKENT, müşterilerine en kaliteli hizmeti vermek uğraşındadır. 60 bin m² alanda; her birine iki TIR’ın yanaşabileceği 1000m² lik depo ve antrepolar, 12m yüksekliğinde tavandan aydınlatmalı, merkezi yangın algılama sistemli, m² x 6 ton taşıma kapasiteli zemin ve ayarlanabilir hidrolik yükleme rampaları Ankara TIR Gümrük Müdürlüğü kullanımına tahsis edilmiş, Lojistik Üs yönetimi tarafından işletilen gümrüklü depo alanı, Rusya Federasyonu, Adıge Cumhuriyet Maikop şehrinde 15 bin m² alanda; iki TIR yanaşabileceği 1.500m² kapalı antrepo, 6m yüksekliğinde tavandan aydınlatmalı, ADR donanımlı 

 

SİGORTA

BAŞKENT, müşteri memnuniyetini her türlü koşulda sağlanabilmesi, oluşabilecek zarar ve ziyanın anında karşılanması için taşıdığı her türlü yük muhteviyatı malzemenin cinsine bakılmaksızın C.M.R. konvansiyonu hükümlerine uygun olarak C.M.R. sigortası ile teminat altına almaktadır. Afganistan taşımalarında aktarma ve bu ülke içindeki taşımaları da kapsayan, tüm risk gruplarını kapsayan geliştirilmiş sigorta poliçe olanağıyla, güvenilirliğini sürdürmektedir.